Naucz się robić piękne makijaże i zdobądź wiedzę profesjonalnych wizażystek, nawet jeśli zaczynasz od zera!

5 sprawdzonych sposobów,
jak zacząć zarabiać na wizażu

5 sprawdzonych sposobów, jak zacząć zarabiać na wizażu

Od zawsze kochałaś kosmetyki, zabawę kolorami i dbanie o perfekcyjny look? Lubisz skupiać się na detalach i zawsze przykładasz dużą wagę do tego, co robisz? W takim razie rozpoczęcie przygody z wizażem może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Praca wizażystki daje szereg możliwości i pozwala zarobić pokaźne ilości gotówki. Dochód można generować, zarówno pracując bezpośrednio z klientkami, jak i pasywnie, tworząc gotowe rozwiązania stale pracujące na dobry stan Twojego konta. 

Oczywiście wszystko to jest możliwe, jeśli masz odpowiednie umiejętności, które doskonaliłaś na kursach, szkoleniach, czy warsztatach. 

Obecnie łatwo poznać, kto robi makijaż amatorsko, a negatywne opinie klientek szybko się niosą. W efekcie osoby wykonujące makijaż bez odpowiednich kompetencji nie mają klientek i szybko muszą zmienić swoją ścieżkę zawodową.

Jeśli chcesz zatem podejść do sprawy na poważnie, zainwestuj w swój warsztat, a bez wątpienia szybko Ci się to zwróci. Na przykład na kursach takich jak dr MakeUp można dowiedzieć się, jak krok po kroku to zrobić!

Gdy już posiadasz odpowiednie umiejętności, możesz wypróbować kilka sprawdzonych sposobów na zarabianie pieniędzy na wizażu.

5 sposobów, jak zacząć zarabiać na wizażu

Świetnie prosperujące wizażystki zazwyczaj nie skupiają się na jednym kanale zarabiania pieniędzy. Zarabiają, zarówno wykorzystując metody bezpośrednie, jak i kanały online. Jakie sposoby wykorzystują?

1. Makijaż okazjonalny

Pierwsze, co na pewno przychodzi Ci do głowy, myśląc o robieniu profesjonalnych makijaży, to właśnie różnego rodzaju okazje. 

Kobiety nieustannie korzystają z usług wizażystek podczas:

  • ślubów, weseli, przyjęć zaręczynowych, wieczorów panieńskich,
  • chrztów,
  • studniówek, półmetków,
  • sylwestrów, andrzejek,
  • przyjęć rodzinnych, rocznic,
  • bali charytatywnych, gali i ceremonii wręczania nagród.

Tworzenie właśnie takich makijaży okazjonalnych można nauczyć się na kursie Dr Makeup. Dokładnie opisano w nim jak przygotować twarz pod makijaż, dobrać kolory, używać brokatów, cieniować brwi i powieki, a także efektownie rozświetlać usta. 

Przygotowanie takiego makijażu dla klientek może przynieść Ci sporo gotówki. Kwota takich makijaży w dużej mierze będzie zależeć od Twojej marki osobistej, czyli tego, jaką pozycję wypracowałaś na rynku. A jeśli dopiero zaczynasz, to dobrze zainwestować w kurs makijażu i stworzyć sobie portfolio, choćby malując koleżanki. Dopiero wtedy klientki patrząc na Twoje prace, będą wiedziały, czego mogą się spodziewać.

2. Makijaż do sesji zdjęciowych

Obecnie coraz więcej osób korzysta z profesjonalnych sesji zdjęciowych, chcąc upamiętnić ważne dla nich wydarzenia, osoby, czy chwile w życiu. Zazwyczaj odbywa się to również z udziałem wizażysty.

Często sesje są urządzane w plenerze, więc bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie makijażu dziennego, dokładnie opisano to podczas 3 lekcji w kursie Dr MakeUp.

Warto poszukać fotografów w swojej okolicy i zaproponować im układ partnerski. Fotograf będzie polecał osobom, które się do niego zgłoszą Twoje usługi w zamian za określony procent. Dzięki temu Ty zdobędziesz klienta, a on zarobek i jeszcze lepszy efekt zdjęć.

3. Kursy makijażu i e-booki

Z czasem, jak zdobędziesz doświadczenie w robieniu profesjonalnych makijaży, będziesz mogła postarać się o stworzenie pasywnych źródeł dochodu.

Dobrym sposobem na to mogą być np. kursy i e-booki, które będziesz sprzedawać w sieci, tak jak zrobiła to jedna z profesjonalnych wizażystek w kursie dr MakeUp. Raz zrobiony produkt, cały czas będzie pracował na Twój dochód. Oczywiście pomocna przy tym będzie silna marka osobista budowana w mediach społecznościowych i wykorzystanie płatnych źródeł reklamy.

Korzyści mogą być ogromne. Może się wówczas okazać, że wcale nie będziesz musiała się martwić, jak stale pozyskiwać nowe klientki, bo i tak sprzedaż produktów elektronicznych, będzie nieustannie zasilać Twoje konto.

4. Tutoriale na Youtubie i blog

Można śmiało powiedzieć, że każda kobieta chce czuć się pięknie. A makijaż często daje ogromne możliwości, by podkreślić atuty urody. Stąd też ogromne zainteresowanie tym, jak poprawnie go wykonać.

Część osób zdobywa tę wiedzę na kursach takich jak np. profesjonalny kurs dr MakeUp, inne korzystają z bezpłatnych źródeł takich jak kanały na Youtubie czy blogi wizażystek.

Istnieje kilka sposobów, jak wykorzystać te źródła do zdobywania pieniędzy:

  • Reklamy AdSense – zarabiasz na wyświetleniach reklam, które są dopasowywane do witryny na podstawie umieszczonych treści i użytkowników, którzy je odwiedzają;
  • Marketing afiliacyjny – podejmujesz współpracę z firmami w zakresie promocji ich produktów i usług na swoich kanałach, wówczas za każde kliknięcie w link u Ciebie czy zastosowanie Twojego kodu promocyjnego dostajesz określoną prowizję,
  • Sponsporing – nawiązujesz współprace z markami, które są spójne z Twoim obszarem działania i promujesz ich produkty na swoich kanałach w zamian za określoną kwotę.

5. Warsztaty grupowe i indywidualne

Możesz też spróbować otworzyć w swoim mieście zapisy na warsztaty grupowe lub indywidualne z makijażu dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Wówczas układasz plan takich warsztatów, zastanawiasz się, czego chcesz nauczyć kursantów i jak pozwoli im to osiągnąć ich cele. Wiedza zdobyta w kursie dr MakeUp z pewnością pomoże Ci to ekspercko zrobić.

Następnie zastanawiasz się nad metodami promocji, aby pozyskać klientów, wynajmujesz odpowiednie miejsce, które będzie mogło służyć Wam do doskonalenia umiejętności i możesz działać!

Pamiętaj tylko o jednej rzeczy, bez której czegokolwiek byś nie próbowała, skończy się to fiaskiem.

Wykonywanie makijażu okolicznościowego.

Bez TEGO nie ruszysz z miejsca

Jeśli chcesz pracować, jako wizażystka jest jedna rzecz, której absolutnie nie może Ci zabraknąć…

… a są to profesjonalne umiejętności. 

Właśnie takie umiejętności możesz zdobyć na kursie Dr MakeUp i zbudować swój ekspercki wizerunek na rynku.

Od jakiegoś czasu można na rynku spotkać wysyp “pseudowizażystek”, które swoje doświadczenia budowały na kilku eksperymentach z koleżankami, a później widzimy zapłakane Panny Młode czy zawiedzione dziewczyny na studniówkach. 

Takie amatorskie podejście ma swoją cenę. Buduje się negatywny wizerunek i traci zaufanie klientek, a to niezwykle ciężko odbudować.

Dlatego, zamiast robić sobie bolesny falstart, zadbaj o odpowiednie przygotowanie z kursem dr Makeup, dzięki czemu Twoje klientki nie tylko będą do Ciebie wracać, ale też polecać Cię wszystkim swoim koleżankom. 

Dla kobiet takich, jak Ty powstał profesjonalny kurs makijażu. Dziewczyny, które z niego skorzystały, już zarabiają swoje pierwsze pieniądze na wizażu i są zachwycone z rezultatów!

Jeśli zależy Ci, by dobrze przygotować się do pracy z klientkami, to rozwiązanie idealne dla Ciebie! 

Zresztą najlepiej sprawdź sama!

Naucz się robić piękne makijaże i zdobądź wiedzę profesjonalnych wizażystek, nawet jeśli zaczynasz od zera!